Yazar 15:24 Deneme 103

Devam etmeye Dair

Nefes alıyorum, kesmediğim ümidim ve hayallerimle devam ediyorum. Hayatımın bütün zorluklarını, acılarını yaşayarak devam ediyorum. Kimseye karışmıyorum. Vazgeçerek uyuyup, ümit ederek uyanıyorum. Sayın Okuyucu, beceremiyor gibi hissedip, baştan başlama hevesi ile devam ediyorum yaşamıma. Denemekten vazgeçmek hissiyle, olmaz artık çaresizliğiyle devam ediyorum.

Ölmüyorsan bir şey yapmak zorundasındır. Baştan başlamak da devam etmektir. Kaldığın yerden ilerlemekte. Hayatın son bulana kadar hep devam… Ne hayırsız zaman, genç yaşta bu kadar ölüme yakın hissetmek iyi midir bilemedim. Gerçi ne bildiğim de muamma. Tek bildiğim geçmişimle yaşamamam gerektiği. Devam eden hayatın, kötü mü iyi mi olacağını bilemeyiz . Ama geçmiş, şu anımıza ve geleceğimize sadece angarya. Hayal kurarak uykuya dalmanın, pişman olarak ağlamaktan daha iyi olduğu kesin.

Devam et Sayın Okuyucu, angaryanla değil. Geçmişin mutluluğunu, geleceğin hüznü yapmadan. Elem, keder bir şekilde bulur seni. Bir de sen ekleme yüküne yük. Bir de sen söylenme, gelmişine geçmişine. Kaderin vardır bir bildiği de. ”Beşer zulmeder, kader adalet eder” de. Geri kalmak, geç kalmakla eş değerdir. Yürüyene her yol yakın, yürümeyene her yol uzaktır der büyükler. Derin bir nefes al. Acı günlerine nispet yapar gibi, güzel sözler söyle bugününe. Kabul et ve devam et. Olduğun gibi kendini, oldukları gibi insanları.

Benim babam zorlukla karşılaşınca, Allah selamet versin der. Sen de kendine bir cümle kur. Onun etrafında dönsün dünyan, ekmeğine yağ sürme hayatın, anlaşma yap onunla, omuzlarıma binme gel beraber yürüyelim de. Yürümezse, al eline kavalını büyüle, nevri dönsün. Bu yol senin dostum, al ayakkabılarını, yalın ayak kalacağını düşünmeden yürü. Devam et. Baştan veya kaldığın yerden.

Acısıyla, tatlısıyla…

Bana vakit ayırdığın için teşekkür ederim. Yorumların benim için önemli.

Close