Yazar 20:50 İnceleme 104

GBB 2023: WORLD LEAGUE İNCELEMESİ

2022 sezonuna hiç değinmeden direkt olarak 2023 olarak organizasyona devam eden GBB, 2023’te loopstation kategorisinde küçülmeye gitmiş. Geçtiğimiz senede 16 sahne bireysel sahne performansının ardından önce çeyrek, sonra yarı final ve final olarak gidilmişti. Bu seneyse bireysel sahneyi iptal ederek yarışmacıların, birincisi ön eleme ve ikincisi çeyrek finallere katılma hakkı bileti için sahne videolarını, YouTube kanallarında yayınlamalarını istedi ve buradaki performansa göre direkt olarak çeyrek finalde sahneye çağırdı.

ÇEYREK FİNAL

YouTube turlarını da dinlemiş birisi olarak, çeyrek finallerin benim için en iyi olayı, AVH’i daha fazla dinleyebilmek diyebilirim. Kendisi bambaşka bir yetenek ve bildiğiniz trans müzik yapıyor. Geçtiğimiz seneki yazıda trans müziğe benzer bir müzik yapan Robin için “Bu alanda pek loopstation sanatçısı yok.” diye belirtmişken bu sezon böyle bir sahneye ortaklık etmek, acayip mutlu etti.

Melodilerinin geçişleri, araya yaptığı dokunuşlar ve aynı şekilde kendisinin müthiş enerjisi ile muazzam performans sergileyen AVH, sezonu 4. olarak kapattı ki bu onun için beklenmedik bir şeydi. Kendisi bile bu turu geçince inanamamıştı 🙂 Zaten diğer turlara da hazırlıksız olduğunu, yarışmaya katılmak için yaptığı müzikleri kullanınca da belli etmiş oldu. Umarım seneye daha hazırlıklı bir AVH dinleriz.

Bu sezonun bence en iyi AVH anı olan bu sahneyi, sizlerle paylaşıyorum. Mutlaka dinlemelisiniz.

Dikkat: Kendinizi Armin Van Buuren konserinde hissedebilirsiniz 🙂

YARI FİNAL

Geçtiğimiz sezonun şampiyonu BizKit, kendi tarzını bire bir yansıtan müthiş bir sahne ile yer alıyor. Rakibi ise geçen sezon galip geldiği Robin. Bu denk geliş her ne kadar gülümsetse de turu BizKit’in alması gerektiğini düşünenlerdenim. Fakat jürinin kararı Robin turu geçti yönünde olunca BizKit, bu müthiş sahne ile finale çıkmaya hak kazanamıyor.

Melodilerin çok iyi bir şekilde uyumlu olması, zaman zaman tempoyu yükseltip, düşürmesi ve son dakikada tizlere çıkıp bas seviyesine tekrar düşmesi ile muhteşem hareketler sizleri bekliyor. Anlatılmaz yaşanır diyorum ve mutlaka ritim tutacağınız sahneye sizleri davet ediyorum.

FİNAL

Her ne kadar BizKit’i elerken hak etmediğini düşünsem de Robin’i her zaman üst düzey bir sanatçı olarak görmüşümdür. Kendisine has bir tarzı var ve bu tarzına yaptığı dokunuşlarla hemen hemen her turda müziğiyle insanların içini ısıtmış ve mutlu hissettirmiştir. Zaten kendisini de özel yapan şeylerden biri de bu. Önce sakin melodileri ve sesiyle atmosferi çok güzel bir hale getiriyor ve sonrasında da melodileri öne çıkıyor. Her turda güzel parçalar kullansa da bence finaldeki en iyisiydi. Sizi o melodiyle baş başa bırakıyor ve Robin’in şampiyonluğunu tebrik ediyorum.

Close