Yazar 18:16 Deneme 103

İNSAN TACİZİ!

Bu yazıyı erkek ve kadın olarak ayırmayı uygun görmedim. Çünkü Ahlaksızlığın bir cinsiyete bağlı olduğu gibi sığ bir düşünceye sahip değilim. Sinirden parmaklarımı sıkı sıka yazdığım bu satırlar bunu yapan veya yaptım mı acaba? diye düşünen herkese ithafen yazıldı. Tacize uğrayan sözlü veya fiziksel kim varsa erkek veya kadın fark etmeden söylediğim bu sözleri özellikle dikkate alsınlar istiyorum.

15-16 yaşlarımda arkadaşımın abisinin üniversiteye giderken yüzük taktığını duymuştum. Bunun sebebinin kadınlardan gelen teklifler yüzünden olduğunu ama yüzük takmanın da bir işe yaramadığını duyduğumda tacizin sadece kadınlara değil erkeklere de uygulandığını anladım. Sonucu ölüm ile sonuçlanmasa da evli iken iftiraya uğrayıp ailesi dağılan bir sürü erkek var. Bunu yapan kadınları savunup ”aşık olmuş ne yapsın” zihniyetinin, tacizi yapan kadından bir farkı yok gözümde. Bir duygunun her şeyi mübah yaptığına inanan bu insanların tedavi almalarını öneririm.

İşin kadın kısmının farklı bir boyut almasının sebebi ise aslında kadınlara inanılmaması ve ölüme kadar giden tehlikeli bir yol. Dindar gibi konuşup bütün dini hükümlerin kadınlara geldiğine inanan ve savunan erkek veya kadınlara da iki çift lafım olacak. Sizin o aşağılık zihniyetinizin dini konularla uzaktan yakından alakası yok. Yanlış anladığınız dini tutumlar yüzünden İslamiyet’e halel getiriyorsunuz. Sizin düşündüğünüzün aksine dindar kadınlar ”bir erkek çıksın da onu hidayete getireyim” diye düşünmüyor. Kendinizi aklamayın artık. Toplumun sizi aklamasının, doğru olmadığını kabul edin ve düzeltin. Çekin elinizi İslamiyet’in ve kadınların üzerinden.

Kendinize çok fazla değer verildiğini ve özel davranıldığınızı düşündüğünüz narsist duygunuzu alın ve o insanları zaten mücadele içinde geçen hayatlarında, rahat bırakın. Toplum gözünde bir şekilde temize çekilmeniz inşallah sizi vicdani olarak asla rahat ettirmez. İyilikleriniz amacı bile kötü emelleriniz olduğunu düşünmek midemi bulandırıyor. Hakim olamadığınız o iğrenç duygularınızı bir erkek veya kadından çıkarmak yerine tedavi olmayı deneyin! Tedavi olmayacaksanız eğer inşallah sizden dolayı maddi manevi zarar gören kişi kadar cehennemde ateşiniz bol olsun. ( şu cümleleri bana kurdurduğunuz için bile sizden nefret edebilirim ama inşallah tedavi yöntemine gidersiniz.)

Son bir şey lütfen ”aşkın ahlaksızlığına” izin vermeyin. Bunu normalleştirmeyin. Aldatmak, başkasına iftira atmak, kadını veya erkeği istemediği bir konuma düşürmenin ve bir ailenin en önemlisi bir insanın hayatının mahvedilmesini bu kadar basit bir şey olarak görmeyin. Her yaşanılanı size oluyor gibi savunun. Doğru olanı bulmaktan korkmayın. Yanlışın sıradaki hedefi olmamak için yapın bunu, en azından.

Close