Yazar 15:38 Deneme 103

TOHUMDAN GELEN SESLER

Dostlarım bugün size çekirdeklerden ve tohumlardan bahsedeceğim. (bu bir biyoloji dersi değildir.)

İnsan kendini bildikten sonra ki zamanda, ne kadar bir çevre kurarsa kursun, ilk demlerinin oluştuğu ve tohum olduğunda nelere maruz kaldığı ve hangi meyveyi vereceğini değiştiremiyor. Her zaman elma ağacından elma çıkıyor. Hangi toprağa düştüğünün önemi olmadan.

Farkında olmadan, büyük davaları üzerime daha küçükken yükleyen aileme, bugün ruh ve canımla teşekkür etmeden yapamıyorum. İnsan ne kadar eleştirirse eleştirsin kendi varlığına sebep olanlara şükür etmeli. Kendi yolculuğu, varlığına gider çünkü insanın…

Belki bundandır ailesi ne güzel eğitmiş demesi eskilerin. (olumsuz denmemeli hep güzel anılmalı) Şey diyebilirsiniz, aile her zaman iyi denk gelmez. Unutmayın dostlarım mücadeleyi öğrenmekte harika bir özelliktir. Dostlarım, ben vicdan kurtaracak diyenlerdenim. Çünkü sevgi kurtaracak diyenlerin ağzından, fazlaca nefret duydum. ( ama insanım neticede değişirim belki)

Var olanı geliştirdiğinizi unutmayın sevgili dostlarım. Kimse soyunu övmekle de yermekle de bir şey elde etmez. Kimi mücadelesi ile değiştirir kendini ve sonra gelecekleri, kimi de geliştirir zaten var olan güzelliği ve iyiliği.

Siz de bakın kendinize ve varlığınıza ben ne öğreteceğim kendime ve neslime… Bu yazıyı yazmamı hak için halka hizmet ettiğimde bana olan sevgisini sonuna kadar hissettiğim babam sağladı… İçimde ki boş kalınca huzursuz eden sesin sebebi kulağıma gelen ” iki günü eşit olan zarardadır, boş durmak vazife için gönderilene yakışmaz ” sözleri hep tohumda ne olacağıma karar veren ailemin sesidir.

Sizde kendi kulağınıza geleni anlamayı ve bundan fayda sağlamayı öğrenin dostlarım. Emin olun iyi gelecek size ve sizden sonra içinizden çıkacak olana…

Close